سبد خرید شما خالی است

خانه | درباره ما | نمایندگی ها | استخدام | گالری عکسها
معرفی کتاب

ذهن ديگران را بخوانيد

مشخصات کتاب شرح کتاب
کد کتاب : 10006 دکتر ديويد جي. ليبرمن در اين کتاب تکنيک هايي ارائه مي کند که با استفاده از آن مي توانيم از افکار، احساسات و نيات حقيقي افراد باخبر شويم ، مردم را بشناسيم و مورد سؤاستفاده قرار نگيريم.
نحوه‌ي کاربرد کتاب
بخش اول اين کتاب به شما ياد مي‌دهد که چگونه در يک نظر به افکار، عواطف و احساسات عمده‌ي افراد پي ببريد. اين سيستم درباره‌ي هر فرد، مکان، ايده يا موقعيت مؤثر است. براي مثال، فقط در عرض چند ثانيه مي‌توانيد تشخيص دهيد که آيا فردي به چيزي علاقه‌مند است يا نه، از اعتمادبه‌نفس برخوردار است يا خير، صادق است يا كاسه‌اي زير نيم کاسه دارد.
در اين بخش، روي هفت پرسش عمده‌اي که ممکن است در رابطه با افکار و نيات ديگران داشته باشيد تمرکز کرده‌ايم و براي نشان دادن سهولت استفاده از اين تكنيك‌ها مثال‌هايي از زندگي حقيقي عنوان شده است. هر فصلِ اين کتاب شامل تكنيك‌هاي متنوع گفتاري و ديداري است.
بعضي مواقع نمي‌توان با فرد مخاطب مستقيماً وارد بحث شد و از او اطلاعات گرفت. در چنين مواقعي بايد از استراتژي‌اي استفاده کنيم که نشانه‌ها و علائم گوناگون را مدنظر قرار مي‌‌دهد. در مواقع ديگر، مي‌توانيد با فرد مخاطب مستقيماً وارد تعامل و گفت‌وگو شويد و استراتژي‌هاي پيچيده‌تري را به کار گيريد.
بخش دوم در مواقعي کاربرد دارد که مي‌خواهيد اطلاعات دقيق‌تري به دست آوريد. در اين بخش، ياد خواهيد گرفت که چگونه شرح حال نسبتاً کاملي از هر کس به دست آوريد، چگونه فکر يا احساس کسي را بخوانيد و چگونه رفتار او را پيشگويي کنيد.
براي مثال، با به‌کارگيري تكنيك‌هاي بخش يک، مي‌توانيد بفهميد که آيا خواستگارتان واقعاً به شما علاقه‌مند است يا نه. بعد، اگر بخواهيد بدانيد که چه واکنشي نسبت به صحبت ها يا اعمالتان نشان خواهد داد، با کمک تکنيکهاي بخش دو مي‌توانيد شرح‌حال کاملي از او به دست آوريد.
در هنگام مذاکره، به سرعت مي‌توانيد ميزان صداقت و اعتمادبه‌نفس طرف مقابل را بسنجيد.اما اگر بخواهيد ميزان انعطاف‌پذيري، حساسيت يا رفتارهاي آتي کسي را ارزيابي کنيد، مي‌توانيد از استراتژي‌هاي روانشناسي اين بخش به سرعت و به طور نامحسوس براي داشتن شرح‌حالي کامل از وي استفاده کنيد.
با به‌کارگيري مثال‌هاي ويژه‌اي که برگرفته از زندگي حقيقي هستند، مي‌توانيد بفهميد که يک فرد چه قدر در تصميم خود راسخ است، آيا يک متهم اعتراف خواهد کرد يا به داستان خود خواهد چسبيد، يا يک شخص اگر حقيقت تلخ را بفهمد گذشت خواهد کرد يا نه.
اين کتاب به شما مي‌آموزد که چگونه ته و توي هر قضيه‌اي را در آوريد، مانع از اين شويد که مورد سوءاستفاده قرار بگيريد، و همواره ظرف پنج دقيقه‌يا کمتر، برگ برنده‌اي نسبت به حريف خود در دست داشته باشيد.
نویسنده : دکتر ديويد جي ليبرمن
مترجم : اميرحسن مکي --- آزاده مبشر
گروه : روانشناسي
ناشر : آرياگهر
نوبت چاپ : ششم
تیراژ : 1100
تعداد صفحات : 192
قطع : رقعي
جلد : شوميز
رنگ : تک رنگ  
سری : ندارد  
قیمت : 135000 تومان  

کتابهای دیگر از این نویسنده/مترجم  :

دکتر ديويد جي ليبرمن :
کلنجارهاي ذهني *** وقتي خدا درمانگر تو باشد *** عشق و دوستي همه را جذب کنيد! *** عادي يا غيرعادي؟ چه کسي از نظر رواني سالم است و چه کسي ناسالم؟ *** روش هاي جذب و متقاعد کردن ديگر *** هوشيار باشيد و فريب نخوريد! ***
اميرحسن مکي :
کلنجارهاي ذهني *** بالاتر از همه *** دانش و روانشناسي رنگ ها *** آغوش درماني *** آغوش درماني(2)، زبان شگفت انگيز آغوش *** حکايت هاي ايزوپ *** وقتي خدا درمانگر تو باشد *** حالا ابن حکايت را بشنو... *** چگونه شاداب و پرانرژي شويم؟ *** ويتامين هايي براي روح *** 101 نکته ي مهم براي کسب موفقيت در کار و زندگي *** 101 نکته ي مهم براي زيبايي و تناسب اندام *** آنسان که انسان مي انديشد *** 101 نکته ي مهم براي بهبود روابط زناشويي و تداوم ازدواج *** رو به غروب (گزيده اي از اشعار سهراب سپهري با ترجمه انگليسي) *** خرد کهن پارسي؛ گزيده اي از اشعار کلاسيک ايراني با ترجمه انگليسي *** زبان بدن و استفاده از آن براي شناخت و جذب ديگران *** همراه با جيمز آلن، بنيانگذار جنبش خودياري و تفکر نوين *** عشق و دوستي همه را جذب کنيد! *** هنر تأثيرگذاري *** زندگي رؤيايي تان را خلق کنيد *** بازگشت به کافه ي چرا *** ارباب سرنوشت *** جادوي دل *** شرطبندي *** چگونه در يک نگاه آدم ها را بشناسيم؟ *** دو داستان طنز از عزيز نسين *** چهار اثر از اسکار وايلد *** عادي يا غيرعادي؟ چه کسي از نظر رواني سالم است و چه کسي ناسالم؟ *** رواندرماني *** روش هاي جذب و متقاعد کردن ديگر *** هوشيار باشيد و فريب نخوريد! *** يک دقيقه به خودت اختصاص بده! *** فرشته درون *** دوازده ستون موفقيت *** ثروتمند زاده شده اي! *** پايکوبي کن تا باران ببارد *** زيبايي و جواني ماندگار *** کليد زندگي با قانون جذب *** زندگي ات را احيا کن! *** نگرش يعني همه چيز! *** بيست و دو روش براي کاميابي *** کافه اي به نام چرا *** تعمقاتي در طول ماه ***

نظرات :

fariba
1392/10/22
ketaabe zehne digaran ra bekhanid ra khandam.
.
.
harfe no va taazeyi dasht,moafagh bashid.
نشر آرياگهر
1392/10/23
از اظهار لطف و مرحمت شما دوست گرامي بي نهايت سپاسگزاريم.
مجتبي شاهرودي
1393/03/10
در ايام برگزاري نمايشگاه کتاب امسال کتابي از شما خريدم با عنوان "ذهن ديگران را بخوانيد" نوشته دکتر ليبرمن.
البته کتاب را به پيشنهاد دوستم خريدم که درواقع از خواننده هاي پروپا قرص آثار آقاي ليبرمن هستند.
من پيش از اين چند کتاب در زمينه قدرت ذهن و قابليت هاي بي نهايت آن خونده بودم.
کتابهايي مثل قدرت ذهن نوشته ملوين پاورز که در انتهاش هم چند تا مقاله هست که درمورد هيپنوتيزمه.
مقاله هايي که شايد ديگه به روز نيستند و نگاه علمي و عميق آنچناني ندارند.
در اين چند سال چند تا کتاب ديگر هم در اين زمينه خوندم به نامهاي قدرت ذهن خود را ارتقا دهيد نوشته بيل لوکاس و کتاب ذهن خلاق نوشته کورت تپرواين که درهردوي اين کتابها مسئله قدرت بي بديل و بي نهايت ذهن را در همان تکنيک هاي مرسوم و عمومآ کليشه اي زبان چشم و رفتارگرايي و.
.
.
خلاصه کرده بود.
اما با خواندن کتاب "ذهن ديگران را بخوانيد" آقاي ليبرمن متوجه شدم که ايشان تکنيک هاي امتحان شده اي را به خواننده معرفي مي کنند که با انجام آنها خواننده مي تواند به قصد و نيت مخاطب خودش پي ببرد.
علاوه براين بر افکار و احساسات دروني طرف مقابلش هم آگاه شود.
نکته جالب اين کتاب و نحوه برخوردش با خواننده اين طور بود که تکه ها و بخش هايي از زندگي حقيقي آدمها را هم آورده بود تا خواننده مطالب برايش ملموس شود و به اصطلاح مابه ازاي تکنيک ها را هم درک کند.
نکته جالب و جديدي که اين کتاب داشت و بنده تا به حال با آن برخورد نکرده بودم اين بود که در بخش دوم ارزيابي S.
N.
A.
P را تشريح مي کند.
تعريف ليبرمن از اين ارزيابي فوق العاده است.
اين ارزيابي از ضعف هايي که براساس تيپ هاي شخصيتي صورت مي گيريد هم دقيق تر است و با استناد به آن شرح حال کاملي از وضعيت رواني و افکار و احساسات فرد مقابل خودمان به دست مي آوريم.
بنده چند تا از تکنيک هاي کتاب "ذهن ديگران را بخوانيد" را در زندگي حقيقي به کار بردم و بازخورد مورد نظرم را هم ديدم.
به نظرم اين کتاب بسيار کاربردي و به روز بود.
ممنون از لطفتون

شما نیز می توانید نظرات  خود را در مورد این کتاب بگوئید ( پس از تایید  به نمایش گذاشته می شود ) :

نام : 
ایمیل :
نظر شما :
   
خانه | درباره ما | ارتباط با ما | نحوه سفارش | گالری عکسها | پدیدآورندگان | استخدام | چاپ کتاب شما | در حال چاپ | نمایندگی ها
کلیه حقوق این سایت محفوظ و مریوط به انتشارات آریاگهر می باشد
© 2012 All CopyRights By Aryagoharbooks.com
تمامی کالاها و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد
کلیه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد
طراحي، بهينه سازي و ميزباني وب : شرکت رايانا پيرامون پارسيان