سبد خرید شما خالی است

خانه | درباره ما | نمایندگی ها | استخدام | گالری عکسها
معرفی کتاب

پيش درآمدي بر روانشناسي کوانتومي

مشخصات کتاب شرح کتاب
کد کتاب : 10018 کتاب «روان‌شناسي کوانتومي» را مي‌توان تلاشي جسورانه براي ورود به پرچالش‌ترين موضوع علمي صد سال اخير دانست. با وجود اينکه فيزيک کوانتوم به محض طرح قوانين حيرت‌انگيز خود، دنيا را شگفت‌زده کرد، در اوايل افراد اندکي متوجه استعداد قوانين کوانتومي در خلق رويکردهاي نوين در حوزه ي روان‌شناسي و درمان اختلالات رواني شدند.
به جرئت مي‌توان گفت که اين خود فيزيک کوانتوم بود که به حوزه روان‌شناسي قدم گذاشت و انديشمندان اين حوزه از علوم انساني را وادار به واکنش کرد. فيزيک کوانتوم ادعايي کرده بود که تا قبل از آن سابقه نداشت. بر مبناي بحث‌برانگيزترين ادعاي اين فيزيک نوين، آگاهي و هشياري ناظر اندازه‌گير روي نتيجه ي آزمايش‌هاي کوانتومي تأثير تعيين‌کننده دارد. اين يعني خلق و آفرينش واقعيت‌هاي دنياي ذرات ريز مستقيماً به توجه و آگاهي مشاهده‌گر بستگي دارد.
فيزيک کوانتوم زماني اين ادعاي پرسروصدا را مطرح کرد که قبل از آن «نيوتن» و «دکارت» نقش هشياري و آگاهي انسان را در وقايع ناچيز و بي‌اهميت قلمداد کرده بودند و نه‌تنها فيزيک‌دانان، بلکه حتي دانشمندان حوزه‌هاي ديگر علوم، از جمله روان‌شناسان هم اهميتي براي آگاهي انسان قائل نبودند. رفتارگراها حوزه ي روان‌شناسي را در سلطه ي خود گرفته بودند و انسان را ماشيني تصور مي‌کردند که همه چيزش قابل‌پيش‌بيني و قابل‌کنترل است. اما فيزيک کوانتوم حرف‌هاي جديدي براي گفتن داشت.
در اين کتاب شما ابتدا به زبان ساده با قوانين بنيادي فيزيک کوانتوم آشنا مي‌شويد. براي آشنايي با اين قوانين نيازي به داشتن دانش قبلي در زمينه ي فيزيک نيست. آنچه لازم است، به زبان ساده برايتان توضيح داده مي‌شود. سپس، به مقايسه ي باورهاي ناکارآمدي که فيزيک نيوتن در ذهن ما جا انداخته و راه‌حل‌هاي جديدي که فيزيک کوانتوم براي عبور از تناقض‌هاي حاصل از باورهاي قديمي در زندگي انسان ارائه مي‌دهد مي‌پردازيم. در ادامه، امکان به‌کارگيري قوانين فيزيک کوانتوم در دنياي ذرات بزرگ، يعني جهاني که در آن حضور داريم، بررسي مي‌شود و از طريق دستاوردهاي علوم بيولوژي و عصب‌شناسي مدرن و مدل‌هاي جديد پردازش و ثبت اطلاعات در بدن ثابت مي‌گردد که با وجود مادي بودن بدن انسان و به‌ظاهر اسير بودن ذرات بدن در فيزيک نيوتني، آگاهي بشر از جنس کوانتومي است.
در انتها، راهکارهاي عملي استفاده از قوانين کوانتومي براي عبور از مشکلات و اختلالات رواني ارائه مي‌شود. «تکنيک خلق کنترل‌شده ي واقعيت مطلوب» در اين کتاب به وضوح تشريح مي‌گردد و روش‌هاي عبور از مشکلات با رويکردهاي کوانتومي قابل‌استفاده براي همه افراد به زبان ساده تشريح مي‌گردد.
با افتخار مي‌گوييم که اين کتاب در نوع خود يک جهش کوانتومي در آثار حوزه ي روان‌شناسي مدرن محسوب مي‌گردد.
نویسنده : دکتر احمد حلت
مترجم :
گروه : روانشناسي
ناشر : آرياگهر
نوبت چاپ : اول
تیراژ : 1100
تعداد صفحات : 152
قطع : ----
جلد : ----
رنگ : تک رنگ  
سری : دارد  
قیمت : 0 تومان  

کتابهای دیگر از این نویسنده/مترجم  :

نظرات :

شما نیز می توانید نظرات  خود را در مورد این کتاب بگوئید ( پس از تایید  به نمایش گذاشته می شود ) :

نام : 
ایمیل :
نظر شما :
   
خانه | درباره ما | ارتباط با ما | نحوه سفارش | گالری عکسها | پدیدآورندگان | استخدام | چاپ کتاب شما | در حال چاپ | نمایندگی ها
کلیه حقوق این سایت محفوظ و مریوط به انتشارات آریاگهر می باشد
© 2012 All CopyRights By Aryagoharbooks.com
تمامی کالاها و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد
کلیه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد
طراحي، بهينه سازي و ميزباني وب : شرکت رايانا پيرامون پارسيان